ZŁOTE OBRĄCZKI

Zespół muzyczny, czy DJ?

admin 2012/12/14 Wesele 3 komentarzy


Wybór odpowiedniej oprawy muzycznej na wesele, to jeden z priorytetów imprezy, które spędzają sen z powiek nie jednej Młodej Parze. Choć rynek obfituje w zespoły, kapele, dj’ów i z powodzeniem jest w czym wybierać, to wbrew pozorom taki wybór nie należy do najłatwiejszych. W polskiej tradycji, na przestrzeni wielu lat utarł się zwyczaj wynajmowania zespołów muzycznych. Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają i co za tym idzie – oczekiwania ulegają zmianom. Jedni uważają, że utarty zwyczaj pt.”zespół na wesele” powinien być jak najbardziej kontynuowany, a inni są zdania, że istnieją lepsze rozwiązania a jednym z nich jest dj na wesele. Najczęściej do angażowania go skłaniają się Pary Młode z grupy tych nowoczesnych. Co więc wybrać? Zespół, czy dj? Co będzie lepsze?

Wybór zależy oczywiście indywidualnie od organizatorów całej imprezy, ale wątpliwości nie powinno być z pewnością co do faktu, że oprawa muzyczna, bez względu na to pod jaką postacią zostanie zatrudniona, powinna być na najwyższym poziomie i musi spełniać oczekiwania każdego gościa i w każdym wieku. Wiadomo, że młodzież może być zachwycona dj’em na weselu, ale czy ludzie w średnim i starszym wieku także będą oczarowani takim wyborem Państwa Młodych?

Okazuje się, że wbrew pozorom oczekiwania także i starszego pokolenia mogą być przez dj’a spełnione. Tak naprawdę zaangażowanie dj’a na wesele, to w pewnym sensie nowość i powoli, małymi kroczkami się do tego przyzwyczajamy. Okazuje się, że taka osoba jest w stanie zagwarantować udaną imprezę. Podobnie, jak orkiestra, dj może sprawić, że wesele, czy inne przyjęcie okolicznościowe będzie miało niewyobrażalny wymiar. Dj nie musi oznaczać tylko i wyłącznie puszczanie setek płyt. To stereotyp, który niestety nie przemawia na korzyść takiej osoby. Dobry, profesjonalny dj w obecnych czasach jest także wodzirejem, konferansjerem, śpiewa na żywo, organizuje wszelkiego rodzaju zabawy weselne. Działa podobnie, jak zespół, po prostu bawi gości.


Bez względu na to, na jaki rodzaj oprawy muzycznej zdecyduje się Para Młoda, to pod uwagę należy wziąć fakt, że plusami i ogromnymi atutami może wykazać się zarówno zespół, jak i dj. Wystarczy tylko dobrze wybrać. Informacji o dobrych zespołach warto poszukać w sieci na stronach takich jak, www.muzyka-wesele.pl. Jeśli wybór pada na profesjonalistę, który wie co robi i umie spełnić wystosowane wobec niego oczekiwania i życzenia gości, to nie ma znaczenia, czy zabawę poprowadzi jedna osoba w postaci dj’a, czy kilka osób tworzących kapelę. Ważne, żeby zabawa była udana i niezapomniana.

Podziel się z innymi !!!

3 Komentarzy

  1. mandy 2013/01/25 at 08:38

    DJ na weselu to jeden z zachodnich trendów, które ostatnio mają szansę na przyjęcie się w Polsce. Jednak przyznam, że z moich obserwacji wynika, że polacy niechętnie zmieniają tradycję i nadal na większości wesel królują zespoły :) Może to i dobrze.

  2. Mist 2013/01/28 at 09:56

    W ostatnich latach Polacy stali się trochę bardziej liberalni jeśli chodzi o tradycje weselne. Zatrudniane DJa jest dobrym przykładem, chociaż oczywiście zespoły nadal są najpopularniejsze.

  3. Oris 2013/02/15 at 08:30

    Mój znajomy miał na swoim weselu DJ’a i było świetnie :) Wielu gości mamrotało pod nosem :”jak to bez zespołu..”, ale potem się przekonali. Wszyscy bawili się jak dzieci :)

Wstaw komentarz