ZŁOTE OBRĄCZKI

Wesele bez muzyki?

admin 2012/11/17 Wesele 1 komentarz


Muzyka towarzyszy ludziom od zarania dziejów, w chwilach wesołych i zupełnie smutnych, podczas różnego rodzaju obrzędów związanych z tradycją, niezależnie od kultury. Planując wesele para wybiera na swój pierwszy taniec utwór przypominający o wspaniałych przeżyciach, poznaniu, lub po prostu takim który pasuje do tej uroczystości i dobrze wkomponuje się w nastrój, odkładając sentymenty na dalszy plan.

Ciężko sobie wyobrazić wesele bez muzyki. Odgrywa ona bardzo ważną rolę od samego początku do końca. Wyobraźmy sobie wesele bez muzyki weselnej… Nie ma tańca, zabawy, praktycznie niczego. Pozostaje tylko rozmowa przy stole i jedzenie posiłków. Skoro już wiadomo, że muzyka podczas wesela odgrywa ważną rolę, warto więc wybrać odpowiednią. Wybrane piosenki powinny pasować nie tylko do samego wesela jako tradycji, ale również do klimatu sali, czy przede wszystkim upodobań własnych, pamiętając o tym, przy jakiej muzyce najlepiej się tańczy i bawi. Nie można skazywać gości na muzykę, przy której się najzwyczajniej tańczy nie da. Zaowocuje to niezadowoleniem zaproszonych i ogólnie złym nastrojem. A chodzi przecież o to, aby to wesele zostało zapamiętane na lata.


Dobra muzyka stanowi tło bardzo ważnych wydarzeń, tradycyjnych konkursów, czy chwil pełnych wzruszeń i emocji. Zespoły muzyczne grające na weselach mają przeważnie swój repertuar, który powtarzają na każdej imprezie tego typu, zawsze można jednak podsunąć im propozycje, aby to wesele było wyjątkowe i nietuzinkowe. Wiele utworów nadaje się na piosenki weselne, z różnej muzyki można zrobić użytek na tą okazję. Wybierać można spośród znanych i nieznanych, polskich i zagranicznych, pamiętając, że muzyka zagraniczna stworzy niepowtarzalnych klimat, jednak każda działa na ludzi inaczej. Zbyt wiele muzyki zagranicznej może nie spodobać się gościom, zdrowy rozsądek jest pożądany, nawet w muzyce, najlepiej dlatego stosować tak zwane przeplatanki, raz piosenki zagraniczne, raz polskie.

Podziel się z innymi !!!

1 Komentarz

  1. Jola 2012/12/11 at 10:41

    Nie wyobrażam sobie wesela bez muzyki. Nie chodzi mi tutaj o tą swojską muzykę, ale o jakąkolwiek. Wesele bez muzyki to była by stypa…

Wstaw komentarz