ZŁOTE OBRĄCZKI

Ślub bez obrączki?

admin 2015/07/09 Obrączki Brak komentarzy


Złote obrączki, tak zwane obrączki ślubne są (a w każdym razie powinny być) symbolem miłości dwojga ludzi – miłości wiecznej, nieskończonej. Obrączka to także symbol małżeństwa i „sygnał” mówiący bardzo wyraźnie potencjalnym zainteresowanym: „jestem żoną innego mężczyzny/ jestem mężem innej kobiety”.


Ów sygnał bardzo często zatem odstrasza i studzi zapał tego, kto na osobę „zaobrączkowaną” patrzy bardziej przychylnym wzrokiem. Jaka jednak tak naprawdę jest rola obrączki? Czy rzeczywiście jest ona tak niezbędna i upragniona przez wszystkich?

Wiele osób nawet szczególnie nie zastanawia się nad tym tematem i przede wszystkim nie wyobraża sobie ślubu bez ceremonii wzajemnego założenia sobie złotej obrączki na palec serdeczny. Jak się jednak okazuje, są i tacy, którzy nie dają się porwać tradycji i konwenansom, chcąc być na wskroś nowoczesnymi, całkowicie rezygnują z noszenia obrączek. Nawet jeśli „dla zasady” i dla rodziny zgromadzonej na ślubie założą sobie wzajemnie ów symbol miłości, zaraz po ślubie obrączki z ich palców znikają. A gdyby tak w ogóle nie zakładać obrączki?

Rzeczywiście istnieją takie pary, które z obrączek rezygnują całkowicie, także podczas ślubu. Przysięgają sobie wzajemną miłość i wierność, podpisują dokumenty, ale fragment ceremonii z obrączkami jest pominięty, bo obrączek nie ma. Zdarza się, że taki stan rzeczy czasem wynika z kwestii czysto finansowych, bo przyszłych nowożeńców nie stać na zakup złotych obrączek, które przecież tanie nie są. Zdecydowanie częściej jednak jest tak, iż wynika to ze względów ideologicznych.<P.
Obrączka dla wielu wcale nie jest symbolem miłości i nie gwarantuje wierności partnera, podobnie zresztą jak sam ślub. Osoby takie wychodzą z założenia, że jeśli się kochają i chcą spędzić ze sobą resztę życia to spędzą z obrączką czy bez. A skoro da się bez niej, wolą dołożyć przykładowo do remontu mieszkania, w którym wspólnie zamieszkają.

 

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz